• INFORMACJE O PROGRAMIE

•

PRZEDSZKOLE NR 8 "ZIELONY OGRÓD" PRZYSTĄPIŁO W ROKU 2008 DO PROGRAMU OGÓLNOPOLSKIEGO "SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE" WSPÓLNIE Z MŁODZIEŻĄ ZESPOŁU SZKÓŁ NR 6. JAKO PIERWSI W KRAJU UZYSKALIŚMY W ROKU 2009 CERTYFIKAT WIEŃCZĄCY WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ. JESTEŚMY EWENEMENTEM- JEŚLI CHODZI O WSPÓLNE DZIAŁANIA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I MŁODZIEŻY.
          W ROKU 2012 UZYSKALIŚMY WSPÓLNIE CERTYFIKAT II STOPNIA SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE. BRAK NARZĘDZI DO AUTOEWALUACJI PRZEDSZKOLI W ZAKRESIE TEGO PROGRAMU UNIEMOŻLIWIŁ NAM PRZYSTĄPIENIE DO UBIEGANIA SIĘ O CERTYFIKAT KRAJOWY. NASZE STARANIA W TYM ZAKRESIE DOPROWADZIŁY DO OPRACOWANIA PRZEZ KAPITUŁĘ SZPZ NARZĘDZI PILOTAŻOWYCH. JESTEŚMY ZATEM WYZNACZENI PRZEZ KRAJOWĄ KAPITUŁĘ SZPZ, JAKO PRZEDSZKOLE PILOTAŻOWE DO PRZETESTOWANIA TYCH NARZĘDZI, CO NASTĄPI JUŻ W MARCU 2017R. BĘDZIEMY ZATEM MOGLI ZNÓW WSPÓLNIE Z ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 6 UBIEGAĆ SIĘ O CERTYFIKATY KRAJOWE!

INFORMACJE O SZKOLE PROMUJĄCEJ ZDROWIE.(WRZESIEŃ 2017)

DO KOŃCA CZERWCA PRZEPROWADZILIŚMY PILOTAŻOWE WYKORZYSTANIE NARZĘDZI DO AUTOEWALUACJI DZIAŁAŃ W ZAKRESIE PROMOCJI ZDROWIA W CELU UBIEGANIA SIĘ O CERTYFIKAT KRAJOWY. jAKO PLACÓWKA PILOTAŻOWA ZOSTALIŚMY WPISANI JAKO WSPÓŁUCZSTNICZĄCY W OPRACOWANIU PUBLIKACJI DLA PRZEDSZKOLI (ZAŁĄCZAMY JĄ PONIŻEJ DO POBRANIA). TYMCZASEM PRZEPROWADZAMY OSTATNIE DZIAŁANIA WARUNKUJĄCE PRZYZNANIE CERTYFIKATU KRAJOWEGO. JEŻELI SPEŁNIMY WARUNKI, BĘDZIEMY- ZNÓW WSPÓLNIE Z ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 6 - PIERWSZYMI TEGO TYPU PLACÓWKAMI, WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYMI SIĘ O CERTYFIKAT KRAJOWY.

INFORMACJE -STYCZEŃ 2018

Przedszkole Nr 8 "Zielony Ogród" z O.I wraz z Zespołem Szkół Nr 6- jako pierwsi w kraju ubiegają się wspólnie o Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Obie placówki, jako współpracujące w zakresie promocji zdrowia (i nie tylko) razem ubiegają się już o kolejny już certyfikat. W dniu 26.01.2018 obie placówki dokonały prezentacji wspólnych osiągnięć
          w obecności władz miasta- Pani Prezydent Darii Szczepańskiej, Pani Dyrektor MCO Doroty Gnacik, Pani Naczelnik Wydziału Zdrowia Krystyny Rumieniuk, przedstawicieli Rady Miasta, Instytucji współpracujących oraz zaprzyjaźnionych placówek promujących zdrowie. Placówki nasze przedstawiły wyniki autuewaluacji, złożyły wniosek i kolejne programy na ręce Koordynatora Sląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie- Tomasza Wojtasika, warunkujące ubieganie się o krajowy certyfikat. Kapituła Krajowego Certyfikatu przy ORE w Warszawie zbiera się w czerwcu 2018, a MEN przyznaje je w grudniu.
          Z niecierpliwością oczekujemy tego faktu. Impreza, o której mowa miała miejsce w Zespole Szkół Nr 6 z udziałem dzieci naszego przedszkola z grupy Malwy- pod opieką Pani Danuty Wieczorek i młodzieży ZS nr 6. Gości powitali dyrektorzy obydwu placówek- Janina Halama i Adam Burczyk. Prezentacja osiągnięć i autoewaluacja zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnej, przerywanej wspólnymi występami dzieci i młodzieży, które wzbudziły podziw i zainteresowanie Gości.

LUTY 2018

Wspólne warsztaty arteterapii dzieci i młodzieży Zespołu Szkół Nr 6 w naszym przedszkolu- informacje w zakładce Aktualności.

GRUDZIEŃ 2018

NASZA PLACÓWKA WRAZ ZE WSPÓŁPRACUJĄCYM Z NAMI ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 6 ZOSTAŁA ZAPROSZONA DO MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ W WARSZAWIE W CELU UROCZYSTEGO WRĘCZENIA NAM CERTYFIKATU KRAJOWEGO PRZEDSZKOLA PROMUJACEGO ZDROWIE. DOSTĄPILIŚMY ZASZCZYTU WRĘCZENIA CERTYFIKATU PRZEZ PANIĄ WICEMINISTER PODCZAS UROCZYSTEJ GALI.

DOKUMENTACJA ZDJĘCIOWA, POTWIERDZAJĄCA REALIZACJĘ DZIAŁAŃ
          W RAMACH SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE ZAMIESZCZANA JEST NA BIEŻĄCO
          W NASZEJ PRZEDSZKONEJ GALERII.

DOKUMENTACJA SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE (W PLIKACH DO POBRANIA).

przedszkole_promujace_zdrowie_artykul.pdf

RAPORT_2016_i_2017.pdf