• Lukrecja :)

• Adopcja Serca

Szanowni Państwo!

Aby wychować ludzi wrażliwych, dobrych, o otwartych sercach, zdolnych dostrzegać potrzeby innych i wychodzić im naprzeciw, nie wystarczą nawet najpiękniejsze słowa - potrzebny jest osobisty przykład, dawany Dzieciom od lat najmłodszych. Mając tego świadomość, nasze Przedszkole od wielu już lat bierze udział w akcji charytatywnej " Adopcja serca", w ramach której - zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II ( " Biedni pomagają biedniejszym" ) - Dzieci przedszkolne prowadzą zbiórkę drobnych pieniążków, by pomóc swoim Kolegom i Koleżankom w Kamerunie, gdzie sytuacja najmłodszych pod wieloma względami jest dramatyczna.

Akcja ta w bieżącym roku szkolnym jest kontynuowana. BARDZO PROSIMY, aby: Państwa Pociechy włączyły się w to dzieło, które wspomoże dziewczynkę o wdzięcznym imieniu Lukrecja. Urodziła się 28.06.2016r w Kamerunie i właśnie rozpoczęła swoją przedszkolną przygodę. By mogła ją kontynuować, prosimy Państwa o wsparcie. W każdej grupie znajdować się będzie skarbonka, do której Dzieci będą mogły wrzucać najmniejsze nawet nominały ( co w latach poprzednich sprawiało im ogromną radość - tym cenniejsze, że była to radość z autentycznej pomocy ). Dodatkowym wzmocnieniem dla naszych Najmłodszych będą - przesyłane co jakiś czas przez siostrę Tadeuszę, naszą zaprzyjaźnioną Misjonarkę - zdjęcia i różnego rodzaju informacje o życiu i postępach Lukrecji. Liczymy, że proponowana akcja spotka się ( jak zresztą zawsze bywało ) z życzliwym zrozumieniem z Państwa strony, by dobro, którego nauczyliście Wasze Dzieci, powróciło do Was w dwójnasób. Pragniemy nadmienić, iż dzięki ofiarności wychowanków i pracowników naszego przedszkola wyedukowało się już piecioro naszych podopiecznych w Kamerunie.

Przedstawiamy Państwu Lukrecję :):