ZAJĘCIA PROGRAMOWE.  Podstawa programowa 8.00-13.00, w ramach której realizujemy zajęcia dydaktyczne obejmujące wszystkie obszary pracy, w tym język angielski we wszystkich grupach, rytmikę, zajęcia sportowe, spotkania ze sztuką, zajęcia teatralno- taneczne. Przedszkole prowadzi grupy integracyjne z udziałem nauczycieli wspomagających- oligofrenopedagogów oraz rewalidantów różnych specjalności.

PROGRAM. Podstawa programowa we wszystkich grupach wiekowych: PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO "DRUŻYNA MARZEŃ" autorstwa Jolanty Wasilewskiej- Wydawnictwa  WSiP oraz "PLANETA DZIECI" również wydawnictwa WSiP , w oparciu o podstawę programową, stanowiąc jednocześnie załączniki do tegoż programu realizowane są: -„Treści wychowawcze realizowane w przedszkolu wraz Projektem przeciwdziałania agresji i uzależnieniom u dzieci”, "Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim- "LION'S TEAM" autorstwa Moniki Bigaj- Kisały, "Program nauczania religii katolickiej", "Program wychowania zdrowotnego w kontekście Szkoły Promującej Zdrowie". Ponadto nauczyciele opracowali plany kółek zainteresowań: „Mali badacze”- kółko przyrodniczo- ekologiczne; , , „Przygoda z komputerem”," Mały Artysta"- kółko przyrodnicze,  „Przygoda z czytaniem”- kółko teatralne , oraz projekty edukacyjne: „Absolwent”, „Projekt adaptacyjny - z uśmiechem do przedszkola”, „Żyjmy zdrowo- projekt sportowy”, „Mały turysta”.       W przedszkolu stosowane są metody i formy pracy zgodne z najnowszymi trendami w pedagogice przedszkolnej. Organizujemy: festyny, pikniki, spotkania z emerytami, co miesięczne spotkania ze sztuką, wyjazd na Zielone Przedszkole. Udział w ogólnopolskich programach: "Szkoła Promująca Zdrowie", Zaadoptuj rzekę", "Szkoła Odkrywców Talentów",  „PoczytajMy”, „Adopcja serca”, "Kubusiowi Przyjaciele Natury", "Przyjaciele Zippiego"- czyli praca nad własnymi emocjami, "Czyste powietrze wokół nas", "Szkoła Bez Przemocy", "Bezpieczny Przedszkolak", "Zachowaj równowagę"- program żywieniowy i sportowy. Koła zainteresowań: ekologiczno-przyrodnicze, aerobic, plastyczne, ruchowe, teatralno-taneczne, sportowe. Zorganizowana pomoc psychologiczno- pedagogiczna- w tym Bezpłatna indywidualna terapia logopedyczna dla wszystkich dzieci wymagających tej terapii. Zajęcia specjalistyczne dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz z opiniami o pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Katecheza religii rzymsko-katolickiej.