• Historia przedszkola

Przedszkole liczy prawie 70 lat. Na przestrzeni tych lat pełni w środowisku lokalnym rolę ośrodka edukacyjnego, wychowawczego, opiekuńczego i kulturalnego, miejsca zabaw dla dzieci. Mieści się ono w najstarszym osiedlu w Tychach. W ostatnich latach Przedszkole zostało w znacznym stopniu wyremontowane - głównie wysiłkiem wszystkich pracowników przedszkola, rodziców oraz pozyskiwaniu sponsorów i udziale w programie inicjatyw lokalnych i Funduszu Partycypacyjnym.
          W ubiegłych latach wyremontowaliśmy generalnie kuchnię przedszkola, taras przedszkolny, szatnię przedszkola i pomieszczenia administracyjne, otoczenie przedszkola - kostka brukowa, doposażyliśmy ogród, dokonaliśmy licznych nasadzeń, mamy własne boisko. Miasto wyremontowało dach, okna, instalacje c.o. oraz elektryczność. Do tradycji placówki wpisały się już organizowane dla lokalnego środowiska festyny, a także oczekiwane przez emerytów Spotkania Pokoleń.